Nuo 1993 metų loteriją „Vikingų loto“ žaidžia norvegai, islandai, danai, suomiai bei švedai. Šis žaidimas buvo labai populiarus, todėl vėliau prie Skandinavijos šalių loterijos prisijungė ir estai, o nuo 2011 metų – latviai ir lietuviai.

Loteriją „Vikingų loto“ yra nesudėtinga žaisti, tereikia iš lentelėje pateiktų 48 skaičių išsirinkti 6. Tačiau, prieš braukiant, būtina žinoti, jog skaičius žymėti galima tik mėlynu arba juodu rašikliu, vertikaliu brūkšniu. Jei brauksite kitaip, kai duosite užpildytą kortelę darbuotojui, dirbančiam prie terminalo, jis turbūt paprašys jūsų užbraukti skaičius iš naujo. Tačiau, jeigu nenorite patys rinktis laiminguosius skaičius, tada tiesiog galite nusipirkti bilietą su jau parinktais atsitiktiniais skaičiais. Kiekvieno lošimo metu yra išridenami 6 pagrindiniai skaičiai, 2 papildomi bei auksinis skaičius. Pastarasis skaičius yra ridenamas iš kitos lošimo mašinos, todėl yra galimybė, jog jis sutaps su kitu jau išridentu lošimo skaičiumi.

Žaidėjas laimi jau tada, kai jo biliete yra užbraukti bent du pagrindiniai skaičiai ir vienas papildomas. Aukso puodas yra laimimas tada, kai lošiančiojo biliete yra užbraukiami šeši pagrindiniai skaičiai, o iš jų vienas sutampa su auksiniu. Didįjį prizą žaidėjai gali laimėti tada, kai auksinis skaičius nėra toks pats kaip ir vienas iš pagrindinių. Kadangi kiekvieną kartą laimėjusiųjų skaičius būna vis kitoks, laimėjimo sumos niekada nebūna tokios pačios. Piniginiai prizai, kuriuos laimi žaidėjai, yra visada paskelbiami kartu su lošimo rezultatais. Kartais aukso puodo niekas nelaimi. Tada jis pereina į kitą tiražą ir auga tol, kol koks nors žaidėjas jį laimi. Didysis prizas taip pat nėra laimimas kiekvieno lošimo metu. Kai šiuos laimėjimus – aukso puodą arba didįjį prizą – išlošia ne vienas žaidėjas, tada laimėjusieji pasidalija laimėtą sumą į lygias dalis. Prognozuojami prizų dydžiai visada yra spausdinami ant loterijos bilietų arba skelbiami per televiziją.

Loterijos „Vikingų loto“ tikrinimas vyksta internetiniuose puslapiuose, iš kurių pagrindinis yra www.telelotobilietutikrinimas.eu/vikingu-loto. Šiame tinklalapyje įvairių loterijų bilietų tikrinimas visada vyksta labai greitai. Bilietų „Vikingų loto“ tikrinimas taip pat vyksta kituose puslapiuose, tačiau ten atsakymai gali būti ne tokie tikslūs ar patikimi. Internetiniuose puslapiuose laiminguosius skaičius visada galima pasitikrinti jau kitą dieną.

Jeigu nepasitikite bilietų tikrinimu tinklalapiuose, tada galite laikraštyje susirasti paskelbtus laiminguosius skaičius ir juos pasitikrinti. Laikraščiuose skaičiai yra visada paskelbiami jau kitą dieną po „Vikingų loto“ loterijos, dažniausiai ketvirtadienį.

Kadangi ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse vyksta ši loterija, ji tikrai yra labai populiari, o jos laimėjimų sumos yra didžiausios iš visų kada nors Lietuvoje vykusių loterijų ar žaidimų.

„Vikingų loto“ auksinis prizas visada siekia nuo poros iki kelių dešimties milijonų litų. Loterijos populiarumą patvirtina ir tai, jog kai kurie žmonės sako, kad bilietų „Vikingų loto“ tikrinimas yra bene pagrindinis jų užsiėmimas.