Bilietų tikrinimas

Teleloto – puikiai visiems žinomas “Olifėjos” žaidimas. Ši loterija, kurios istorija prasideda dar 1996-ais metais padarė itin daug žmonių turtingais, ir dar didesniam skaičiui žmonių suteikė automobilius. Visgi esminė šios loterijos dalis – tai bilietų tikrinimas. Šiame straipsnyje mes jį nuodugniai ir išnagrinėsime.

Kiekviename teleloto biliete yra matoma 25 skaičių kombinacija, kurią reikia sukurti iš 75 skaičių. Viskas atrodo pakankamai paprasta, kol suvoki, kad bilietų turi būti atspausdinta net 35 milijonai!  Dėl tokių skaičių, visi bilietai pirkėjams atrodo panašūs, ir daugelis dėl to labai skundžiasi. Tiesa ta, kad to daryti visai neverta, kadangi iš 25 skaičių užtenka vieno neatitikimo, kad prarastum, arba atvirkščiai gautum aukso puodą.

Kad būtų užtikrintas pilnavertis saugumas ir užkirstas kelias bet kokiems neatitikimams, kas pusmetį Teleloto bilietų biblioteka yra pakeičiama naujais 35 milijonais bilietų, kurie yra laikomi duomenų bazėje, ir spausdinami iš eilės.

Vis dar abejojate teleloto bilietų saugumu? Norime pasakyti, kad bilietų spausdinimui yra naudojama IGI sukurta uždaro kodo kompiuterinė programa, kurios pakeitimus gali daryti tik pati IGI. Šią sistemą naudoja visos šalys – Amerika, Australija, Austrija ir kitos, todėl įmanomas ir automatinis bilietų tikrinimas.

Taip pat naudojama “Fast Track” programa, kurią sukūrė ta pati IGI,  leidžia žinoti kaip sekasi Teleloto žaidėjams namuose. Be šios programos dalis Teleloto žaidimo nueitų perniek, nes nebūtų žinoma, kuomet pasibaigia žaidimas.

Teleloto bilietų tikrinimas kreipiasi į terminalinę prekybos sistemą. Perkant Teleloto bilietą radijo ir telefono ryšio pagalba užklausa yra siunčiama į centrinę sistemą Vilniuje, o iš ten informacija yra siunčiama atgal į terminalą, po šio veiksmo Jums yra atspausdinamas teleloto bilietas. Taip pat siunčiant informaciją į centrinę būstinę, į kompiuterius keliais egzemplioriais yra įrašoma visa informacija apie pirkimą – data, laikas, parduotuvės adresas.

Daugeliui atrodo, kad terminalas yra pats svarbiausias įrenginys spausdinant teleloto bilietą. Iš tikrųjų, jis tik tėra tarpininkas tarp centrinio kompiuterio bei žaidėjo. Kaip jau minėjome, visa informacija apie bilietą yra siunčiama iš bilietų bibliotekos, taigi niekuomet nebus atspausdinti du vienodi bilietai. Bilietų tikrinimas vykdomas atsižvelgiant į turimus duomenis. Kad užtikrinti dar didesnį saugumą, atėjus nustatytai valandai (teleloto atvėju – visas sekmadienis), centrinis kompiuteris išsijungia, ir nebeparduoda jokių teleloto bilietų. Ši, “G-Tech” gamybos įranga yra aktyviai naudojama visame pasaulyje, ir per keliolika metų dar nebuvo užfiksuota jokių duomenų apie sistemos “apėjimą”.

Taigi, teleloto bilietai – yra visiškai saugūs, ir jei išgirdote, kad kas nors pasinaudojo kompiuterio klaida ir apgaule gavo laimėjimą – drąsiai klijuokite tam žmogui melagio etiketę, nes “Olifėja imasi visų įmanomu saugumo priemonių, kad būtų užkirstas kelias apgvaystei.