„Perlas“ yra terminalinio prekybos tinklo ženklas, kuris buvo įkurtas 1994 metais. Ši olimpinė loterija buvo labai populiari, tad po mažiau nei metų buvo žinoma visoje Lietuvoje. Kadangi „Perlas“ finansuoja olimpinį sportą, nuo uždirbtų pajamų dalies olimpinėms programoms jau yra skirta per 80 milijonų.
Olimpinės loterijos „Perlas“ „Teleloto“ žaidimą tikrai žino visa Lietuva. Tai yra viena iš garsiausių loterijų, kurios laimėjimų sumos siekia iki keleto milijonų, o daiktiniai prizai – labai vertingi ir patvarūs. Kadangi „Teleloto“ laimėjimams skiria net 50 procentų nuo uždirbtos sumos, nuo tada, kai prasidėjo loterija, buvo išdalinta daugybė naujausių automobilių, begalė įvairių prizų bei milijonai litų.
Loterijos „Perlas“ „Teleloto“ žaidimo bilietų lentelę sudaro dvidešimt penki skaičiai. Tačiau ši kombinacija nėra atsitiktinė ar kompiuterio sukurta perkant bilietą. Lentelės skaičiai yra spausdinami iš daugiau nei 34 milijonų derinių, kurie yra laikomi „Teleloto“ bibliotekoje. Skaičių kombinacijos yra renkamos iš eilės, o ne iš atsitiktinės loterijos bibliotekos vietos. Kai yra išspausdinami ir parduodami visi bilietai – tai dažniausiai įvyksta per pusmetį – vėl spausdinama nuo pradžios ir taip visą laiką.
Šią programą, kuria vadovaujasi olimpinės loterijos „Perlas“ „Teleloto“ žaidimas, sudarė Londono įmonė. Ši firma yra labai garsi, jos kurtas programas naudoja Australijos, Europos bei Amerikos loterijos, kurios taip pat žaidžia žaidimą „Teleloto“. Nors firmos kuriamos sistemos yra labai kokybiškos, tačiau yra ir keletas minusų. Vienas iš jų yra tai, kad, norint bent kiek pakeisti programą, būtina kreiptis į Londono įmonę. Tad laukimas, kol bus įvykdytos visos norimos paslaugos, neretai gali prailgti.
Prie generavimo sistemos firma dar sukūrė programą, kurios dėka „Teleloto“ loterija gali sužinoti, kaip sekasi žaidėjams, žaidžiantiems namuose. Kompiuterio atmintyje yra laikomos visų parduotų bilietų kopijos, tad tada, kai išrieda naujas kamuoliukas, jo skaičius yra įvedamas į kompiuterį ir laidos vedėjai gauną informaciją, pavyzdžiui, kiek žaidėjų užbraukė įstrižainę, kiek yra aukso puodo laimėtojų ir panašiai. Be šios sistemos nebūtų įmanoma žaisti loterijos „Teleloto“, nes nebūtų aišku, kada reikia sustoti žaidžiant žaidimą. Bilietų tikrinimo bei generavimo programos yra naudojamos ir kitose loterijose.
Loterijoje „Teleloto“ yra 75 skaičiai ir penkių skirtingų spalvų kamuoliukai. Kadangi bilieto lentelę reikia sudaryti net iš 25 skaičių, tada kartais žmonėms lentelės gali atrodyti keistai panašios, nors loterijos bilietai buvo pirkti skirtingose parduotuvėse, skirtingu laiku. Tokie asmenys dažniausiai būna nestudijavę matematikos labai atidžiai, nes juk tada, kai lentelė gali būti sudaryta iš 75 skaičių, o naudojami 25, aišku, kad kai kurie numeriai gali kartotis ir būti surašyti tose pačiose vietose. Taip pat tiems žmonės vertėtų žinoti, kad, nors daugelis skaičių būna vienodi, tačiau pakanka tik vieno kitokio, jog būtų užbraukta visa lentelė. Arba yra reikalingas tik tas vienintelis numeris, kuris jus sustabdytų tik per žingsnį nuo laimėjimo.